Obsahový marketing

Obsahový marketing, anglicky označovaný ako content marketing je strategický marketingový prístup zameraný na vytváranie a distribúciu hodnotného, relevantného a konzistentného obsahu s cieľom prilákať a udržať si jasne definované publikum a v konečnom dôsledku viesť k ziskovej zákazníckej akcii.

Vybudujte si komunitu, z ktorej sa stanú vaši zákazníci

Je množstvo komunikačných kanálov, prostredníctvom ktorých môžete osloviť svojich budúcich zákazníkov. Tie si však vyžadujú nielen pravidelný, ale zároveň aj pútavý obsah. Tu prichádzame my!

Do povedomia internetu a vašich návštevníkov dostaneme váš biznis vďaka:

SEO stratégia a
SEO príspevky

digitálna agenútra 22media
SEO je v slovenčine skratka pre optimalizáciu webu vo vyhľadávačoch. Súčasťou SEO sú určité postupy, metódy a stratégie, ktorých úlohou je dostať váš web na vyššie priečky vo vyhľadávačoch. Tie hodnotia stránky na základe mnohých faktorov. Úlohou SEO je, aby boli všetky tieto faktory na stránke nastavené správne. V tomto prípade ide o skupiny On-page a Off-page.

Natívne príspevky

Popri vytváraní kvalitného obsahu na vlastnej stránke je dôležité budovať autoritu domény aj zvonka. Na tento účel slúži cielené vytváranie odkazov v za pomoci natívnych príspevkov či blogových príspevkov. Tu platí rovnica, že čím väčší a autoritatívnejší web odkazuje na vaše služby, tým to je lepšie pre váš web.

Kvalitný obsah na webe, multimédiá a blogové príspevky

On-page obsah je to, kvôli čomu príde návštevník na stránku, preto je potrebné, aby bol relevantný a kvalitný. Dôležité je používať správne slová, práve preto je nutnosťou analýza kľúčových slov, ktorá nám pri tvorbe obsahu veľmi pomôže. Správne popisy produktov, titulky, prelinkovanie, vábivé vizuálne prvky a responzívny dizajn sa postarajú o klientov, ktorí sa budú pravidelne vracať na vašu stránku.
Nápomocné môže byť aj písanie a publikácia blogových príspevkov, vďaka ktorým môžete využívať prelinkovanie, kľúčové slová, ktoré budú odkazovať na vašu stránku a v neposlednom rade budú studnicou múdrosti pre návštevníkov vášho webu.
digitálna agenútra 22media

Spojte sa so svojimi zákazníkmi
a vytvorte silnú identitu značky

Spojte sa so svojimi zákazníkmi
a vytvorte silnú identitu značky

Vector

Príspevky na sociálne siete Facebook a Instagram

Cieľom vytvárania príspevkov na sociálne siete je zvýšiť návštevnosť webu, zvýšiť povedomie o vašej značke a vytvoriť si stálu bázu sledovateľov a lojálnych zákazníkov. Príspevky na Facebooku a Instagrame sa vyznačujú nápaditosťou, rýchlosťou, jedinečnosťou a vizuálnymi prvkami. Boom zažíva napríklad aj platforma TikTok, alebo klasikou vo svete B2B marketingu je tiež LinkedIn.
Frame

Newsletter

Ide o e-mailové správy doručované spotrebiteľom prostredníctvom e-mailových zoznamov. Existuje mnoho typov, od masových newsletterov až po personalizované ponuky a predajné cesty. Niektorí si pod týmto druhom oslovenia zákazníkov predstavujú správy, ktoré skončia v SPAM, avšak pri správne napísaných a zostavených newsetteroch ide skutočne o mocný a efektívny spôsob nabádania k nákupu.

Správne nastavená a vybudovaná stratégia pre obsahový marketing má niekoľko výhod:

digitálna agenútra 22media
  • budovanie identity značky
  • optimalizuje postavenie vo vyhľadávačoch (SEO)
  • zvyšuje návštevnosť na webe
  • nabáda k nákupu
  • podelí sa o informácie s kupujúcimi
  • obsah sa dá znovu použiť
  • postaví vás do pozície odborníka
Ellipse 22

Naplňte svoje komunikačné kanály
hodnotným a pútavým obsahom

Naplňte svoje komunikačné kanály hodnotným a pútavým obsahom

Ak sa vám pozdáva naša filozofia a poznatky v oblasti
obsahového marketingu, tak nás neváhajte kontaktovať!