Na konte máme ďalšie úspešné školenie od Google!

IMG_9322

Od augusta 2023 do februára 2024 sme sa zúčastnili, ako jediní zo Slovenska, Google News Initiative projektu určeného pre startupy v oblasti novinárstva a médií. Do projektu sme sa prihlásili, keďže sme naše AhojSzia portfólio rozširovali o ďalší portál – ahojnovezamky.sk

Naším mentorom bola Leonie von Elverfeldt, ktorá má konte 15 rokov pôsobenia v médiách a v reklame a stojí za zavedením prvého systému na predplatné pre online časopis v Nemecku (BILD/Axel Springer) a za založením mediálnej agentúry vo východnej Afrike (Pulse/Ringier). Lepšiu školiteľku sme si ani nemohli priať.

Naša polročná práca a oddanosť projektu priniesla svoje ovocie: online komunitný portál Ahoj Nové Zámky je dostupný pre širokú verejnosť a obnovy sa dočkajú aj naše portály Ahoj Komárno a Szia Komárom. Projekt v spolupráci s ďalšími mentormi so Spojených štátov nás nie len obohatil o množstvo vedomostí z oblasti médií, systému predplatného, vedenia online portálu, zdokonalenia vizuálnej stránky a spracovania obsahu na sociálne siete, ale vďaka Google News Initiative sme mohli spolupracovať aj s ďalšími začínajúcimi médiami z Maďarskej republiky, Poľska, Rumunska a Ukrajiny.